Pr. 3/3
Nr. | Klub | K | V | U | T | Mål | P | ||
1 | OB 6 | 22 | 19 | 1 | 2 | 102 | – | 25 | 58 |
2 | BK Posten | 22 | 18 | 1 | 3 | 76 | – | 22 | 55 |
3 | Langtved | 22 | 16 | 1 | 5 | 62 | – | 38 | 49 |
4 | Søhus/Stige Boldklub | 22 | 13 | 3 | 6 | 74 | – | 45 | 42 |
5 | DSIO Pink Army | 22 | 13 | 2 | 7 | 55 | – | 42 | 41 |
6 | Årslev | 22 | 10 | 3 | 9 | 45 | – | 47 | 33 |
7 | B.67 | 22 | 10 | 3 | 9 | 43 | – | 47 | 33 |
8 | FK Utopia | 22 | 7 | 3 | 12 | 37 | – | 53 | 24 |
9 | KRIF | 22 | 6 | 2 | 14 | 50 | – | 78 | 20 |
10 | Teleholdet | 22 | 3 | 5 | 14 | 34 | – | 69 | 14 |
11 | Gong Gong | 22 | 4 | 2 | 16 | 39 | – | 75 | 14 |
12 | Sanderum | 22 | 1 | 3 | 18 | 16 | – | 92 | 6 |
Runde 1 |
|||||||||||
Mandag 21/10 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Vindinge | Jesper Faros | 19:00 | 1000 | Gong Gong | – | DSIO Pink Army | 2 | – | 6 | ||
Skolevej 15 | Poul E Bak | 19:00 | 1001 | KRIF | – | BK Posten | 0 | – | 5 | ||
5800 Nyborg | Jesper Faros | 19:30 | 1002 | Gong Gong | – | BK Posten | 2 | – | 6 | ||
Poul E Bak | 19:30 | 1003 | KRIF | – | DSIO Pink Army | 3 | – | 4 | |||
Jesper Faros | 20:00 | 1004 | Gong Gong | – | KRIF | 2 | – | 4 | |||
Poul E Bak | 20:00 | 1005 | DSIO Pink Army | – | BK Posten | 0 | – | 2 | |||
Søhus/Stige | Poul Løvendal | 19:30 | 1006 | Søhus/Stige Boldklub | – | Årslev | 3 | – | 2 | ||
Bispeengen 3 | Keld Jeppesen | 19:30 | 1007 | FK Utopia | – | B.67 | 0 | – | 1 | ||
5270 Odense N | Poul Løvendal | 20:00 | 1008 | Søhus/Stige Boldklub | – | FK Utopia | 6 | – | 2 | ||
Keld Jeppesen | 20:00 | 1009 | B.67 | – | Årslev | 1 | – | 2 | |||
Poul Løvendal | 20:30 | 1010 | Søhus/Stige Boldklub | – | B.67 | 9 | – | 1 | |||
Keld Jeppesen | 20:30 | 1011 | Årslev | – | FK Utopia | 2 | – | 2 | |||
OB | Henrik B Pedersen | 19:30 | 1012 | OB 6 | – | Langtved | 4 | – | 0 | ||
Sdr. Boulevard 172 | Klaus J Pedersen | 19:30 | 1013 | Sanderum | – | Teleholdet | 2 | – | 2 | ||
5000 Odense C | Henrik B Pedersen | 20:00 | 1014 | OB 6 | – | Sanderum | 7 | – | 0 | ||
Klaus J Pedersen | 20:00 | 1015 | Langtved | – | Teleholdet | 3 | – | 1 | |||
Henrik B Pedersen | 20:30 | 1016 | Sanderum | – | Langtved | 0 | – | 4 | |||
Klaus J Pedersen | 20:30 | 1017 | Teleholdet | – | OB 6 | 3 | – | 6 | |||
Runde 2 |
|||||||||||
Mandag 28/10 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Søhus/Stige | Gert Irming | 19:00 | 1018 | KRIF | – | Søhus/Stige Boldklub | 3 | – | 7 | ||
Bispeengen 3 | Manfred Hansen | 19:00 | 1019 | BK Posten | – | Årslev | 2 | – | 0 | ||
5270 Odense N | Gert Irming | 19:30 | 1020 | KRIF | – | Årslev | 4 | – | 5 | ||
Manfred Hansen | 19:30 | 1021 | BK Posten | – | Søhus/Stige Boldklub | 2 | – | 3 | |||
Langtved | Klaus j. Pedersen | 19:00 | 1022 | FK Utopia | – | OB 6 | 1 | – | 7 | ||
Langtvedvej 11 | Poul Løvendal | 19:00 | 1023 | B.67 | – | Langtved | 1 | – | 5 | ||
5540 Ullerslev | Klaus j. Pedersen | 19:30 | 1024 | FK Utopia | – | Langtved | 1 | – | 2 | ||
Poul Løvendal | 19:30 | 1025 | B.67 | – | OB 6 | 2 | – | 3 | |||
Runde 3 |
|||||||||||
Mandag 4/11 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Søhus/Stige | Keld Jeppesen | 19:00 | 1026 | Gong Gong | – | Søhus/Stige Boldklub | 1 | – | 2 | ||
Bispeengen 3 | Poul Løvendal | 19:00 | 1027 | DSIO Pink Army | – | Årslev | 3 | – | 2 | ||
5270 Odense N | Keld Jeppesen | 19:30 | 1028 | Gong Gong | – | Årslev | 2 | – | 3 | ||
Poul Løvendal | 19:30 | 1029 | DSIO Pink Army | – | Søhus/Stige Boldklub | 5 | – | 1 | |||
Vindinge | Kristian H Jensen | 19:00 | 1030 | KRIF | – | FK Utopia | 4 | – | 1 | ||
Skolevej 15 | Casper Fynbo | 19:00 | 1031 | BK Posten | – | B.67 | 5 | – | 0 | ||
5800 Nyborg | Kristian H Jensen | 19:30 | 1032 | KRIF | – | B.67 | 0 | – | 1 | ||
Casper Fynbo | 19:30 | 1033 | BK Posten | – | FK Utopia | 3 | – | 2 | |||
Runde 4 |
|||||||||||
Mandag 11/11 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Søhus/Stige | Chris Andersen | 19:00 | 1034 | Søhus/Stige Boldklub | – | OB 6 | 2 | – | 2 | ||
Bispeengen 3 | Sebastian Røhling | 19:00 | 1035 | Årslev | – | Langtved | 0 | – | 4 | ||
5270 Odense N | Chris Andersen | 19:30 | 1036 | Søhus/Stige Boldklub | – | Langtved | 3 | – | 7 | ||
Sebastian Røhling | 19:30 | 1037 | Årslev | – | OB 6 | 0 | – | 4 | |||
Sanderum | Keld Jeppesen | 19:00 | 1038 | FK Utopia | – | Sanderum | 5 | – | 1 | ||
Holkebjergvej 45 | Poul Løvendal | 19:30 | 1039 | B.67 | – | Teleholdet | 2 | – | 1 | ||
5250 Odense Sv | Keld Jeppesen | 19:30 | 1040 | FK Utopia | – | Teleholdet | 3 | – | 1 | ||
Poul Løvendal | 19:30 | 1041 | B.67 | – | Sanderum | 6 | – | 1 | |||
Runde 5 |
|||||||||||
Mandag 18/11 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Årslev | 19:45 | 1042 | Søhus/Stige Boldklub | – | Sanderum | 3 | – | 0 | |||
Kirkevej 14A | 19:45 | 1043 | Årslev | – | Teleholdet | 3 | – | 0 | |||
5792 Årslev | 20:15 | 1044 | Søhus/Stige Boldklub | – | Teleholdet | 3 | – | 0 | |||
20:15 | 1045 | Årslev | – | Sanderum | 3 | – | 0 | ||||
OB | Henrik B. Pedersen | 19:00 | 1046 | OB 6 | – | Gong Gong | 4 | – | 3 | ||
Klaus J. Pedersen | 19:00 | 1047 | Langtved | – | DSIO Pink Army | 3 | – | 2 | |||
Henrik B. Pedersen | 19:30 | 1048 | OB 6 | – | DSIO Pink Army | 5 | – | 1 | |||
Klaus J. Pedersen | 19:30 | 1049 | Langtved | – | Gong Gong | 1 | – | 5 | |||
Runde 6 |
|||||||||||
Mandag 25/11 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Sanderum | Prvoslav Pavlovic | 20.00 | 1050 | Sanderum | – | KRIF | 0 | – | 0 | ||
Holkebjergvej 45 | Keld Jeppesen | 20:00 | 1051 | Teleholdet | – | BK Posten | 0 | – | 2 | ||
5250 Odense Sv | Prvoslav Pavlovic | 20:30 | 1052 | Sanderum | – | BK Posten | 0 | – | 6 | ||
Keld Jeppesen | 20:30 | 1053 | Teleholdet | – | KRIF | 2 | – | 1 | |||
Otterup | Preben Dahl | 19:00 | 1054 | Gong Gong | – | FK Utopia | 2 | – | 1 | ||
Bryggerivej 2 | Kristian H. Jensen | 19:00 | 1055 | DSIO Pink Army | – | B.67 | 2 | – | 2 | ||
5450 Otterup | Preben Dahl | 19:30 | 1056 | Gong Gong | – | B.67 | 0 | – | 2 | ||
Kristian H. Jensen | 19:30 | 1057 | DSIO Pink Army | – | FK Utopia | 1 | – | 0 | |||
Runde 7 |
|||||||||||
Mandag 2/12 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
OB | Henrik B. Pedersen | 19:30 | 1058 | KRIF | – | OB 6 | 0 | – | 8 | ||
Sdr. Boulevard 172 | Hans Eriksen | 19:30 | 1059 | BK Posten | – | Langtved | 2 | – | 3 | ||
5000 Odense C | Henrik B. Pedersen | 20:00 | 1060 | BK Posten | – | OB 6 | 2 | – | 1 | ||
Hans Eriksen | 20:00 | 1061 | KRIF | – | Langtved | 4 | – | 2 | |||
Sanderum | Keld Jeppesen | 20:00 | 1062 | Sanderum | – | Gong Gong | 2 | – | 2 | ||
Holkebjergvej 45 | Gert Irming | 20:00 | 1063 | Teleholdet | – | DSIO Pink Army | 1 | – | 4 | ||
5250 Odense SV | Keld Jeppesen | 20:30 | 1064 | Sanderum | – | DSIO Pink Army | 2 | – | 3 | ||
Gert Irming | 20:30 | 1065 | Teleholdet | – | Gong Gong | 0 | – | 3 | |||
Slut efterår |
|||||||||||
Runde 8 |
|||||||||||
Mandag 6/1 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Vindinge | Anders V. Hansen | 19:00 | 1066 | Gong Gong | – | DSIO Pink Army | 2 | – | 3 | ||
Skolevej 15 | Jesper Faros | 19:00 | 1067 | KRIF | – | BK Posten | 0 | – | 4 | ||
5800 Nyborg | Anders V. Hansen | 19:30 | 1068 | Gong Gong | – | BK Posten | 0 | – | 1 | ||
Jesper Faros | 19:30 | 1069 | KRIF | – | DSIO Pink Army | 1 | – | 4 | |||
Anders V. Hansen | 20:00 | 1070 | Gong Gong | – | KRIF | 2 | – | 6 | |||
Jesper Faros | 20:00 | 1071 | DSIO Pink Army | – | BK Posten | 1 | – | 4 | |||
Søhus/Stige | 19:00 | 1072 | Søhus/Stige Boldklub | – | Årslev | 3 | – | 0 | UK | ||
Bispeengen 3 | Poul Løvendal | 19:00 | 1073 | FK Utopia | – | B.67 | 0 | – | 3 | ||
5270 Odense N | Poul Løvendal | 19:30 | 1074 | Søhus/Stige Boldklub | – | FK Utopia | 4 | – | 0 | ||
19:30 | 1075 | B.67 | – | Årslev | 3 | – | 0 | UK | |||
Poul Løvendal | 20:00 | 1076 | Søhus/Stige Boldklub | – | B.67 | 0 | – | 0 | |||
20:00 | 1077 | Årslev | – | FK Utopia | 0 | – | 3 | UK | |||
Ullerslev Kultur og fritidscenter |
Gert Irming | 20:00 | 1078 | OB 6 | – | Langtved | 4 | – | 0 | ||
Skolevej 2 | Henning Lolck | 20:00 | 1079 | Sanderum | – | Teleholdet | 0 | – | 2 | ||
5540 Ullerslev | Gert Irming | 20.30 | 1080 | OB 6 | – | Sanderum | 9 | – | 1 | ||
Henning Lolck | 20:30 | 1081 | Langtved | – | Teleholdet | 5 | – | 1 | |||
Gert Irming | 21:00 | 1082 | Sanderum | – | Langtved | 0 | – | 3 | |||
Henning Lolck | 21:00 | 1083 | Teleholdet | – | OB 6 | 0 | – | 6 | |||
Runde 9 |
|||||||||||
Mandag 13/1 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Søhus/Stige | Keld Jeppesen | 19:00 | 1084 | KRIF | – | Søhus/Stige Boldklub | 1 | – | 3 | ||
Bispeengen 3 | Poul Løvendal | 19:00 | 1085 | BK Posten | – | Årslev | 3 | – | 3 | ||
5270 Odense N | Keld Jeppesen | 19:30 | 1086 | KRIF | – | Årslev | 2 | – | 3 | ||
Poul Løvendal | 19:30 | 1087 | BK Posten | – | Søhus/Stige Boldklub | 5 | – | 2 | |||
Ullerslev kultur og fritidscenter | Anders V. Hansen | 20:00 | 1088 | FK Utopia | – | OB 6 | 0 | – | 5 | ||
Skolevej 2 | Chris Andersen | 20:00 | 1089 | B.67 | – | Langtved | 1 | – | 1 | ||
5540 Ullerslev | Anders V. Hansen | 20:30 | 1090 | FK Utopia | – | Langtved | 2 | – | 3 | ||
Chris Andersen | 20:30 | 1091 | B.67 | – | OB 6 | 1 | – | 2 | |||
Runde 10 |
|||||||||||
Mandag 20/1 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Årslev | Keld Jeppesen | 19.30 | 1092 | Gong Gong | – | Søhus/Stige Boldklub | 1 | – | 6 | ||
Kirkevej 14A | Poul Løvendal | 19.30 | 1093 | DSIO Pink Army | – | Årslev | 0 | – | 0 | ||
5792 Årslev | Keld Jeppesen | 20:00 | 1094 | Gong Gong | – | Årslev | 3 | – | 5 | ||
Poul Løvendal | 20:00 | 1095 | DSIO Pink Army | – | Søhus/Stige Boldklub | 4 | – | 3 | |||
Vindinge | Anders V. Hansen | 19:00 | 1096 | KRIF | – | FK Utopia | 1 | – | 3 | ||
Skolevej 15 | Jesper Faros | 19:00 | 1097 | BK Posten | – | B.67 | 7 | – | 0 | ||
5800 Nyborg | Anders V. Hansen | 19:30 | 1098 | KRIF | – | B.67 | 3 | – | 2 | ||
Jesper Faros | 19:30 | 1099 | BK Posten | – | FK Utopia | 3 | – | 0 | |||
Runde 11 |
|||||||||||
Mandag 27/1 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
OB | Hans Eriksen | 19.30 | 1100 | Søhus/Stige Boldklub | – | OB 6 | 2 | – | 4 | ||
Sdr. Boulevard 172 | Anders V. Hansen | 19:30 | 1101 | Årslev | – | Langtved | 1 | – | 2 | ||
5000 Odense C | Hans Eriksen | 20:00 | 1102 | Søhus/Stige Boldklub | – | Langtved | 1 | – | 2 | ||
Anders V. Hansen | 20:00 | 1103 | Årslev | – | OB 6 | 3 | – | 0 | |||
Sanderum | Preben Dahl | 20:00 | 1104 | FK Utopia | – | Sanderum | 5 | – | 2 | ||
Holkebjergvej 45 | Henning Lolck | 20:00 | 1105 | B.67 | – | Teleholdet | 3 | – | 2 | ||
5250 Odense SV | Preben Dahl | 20:30 | 1106 | FK Utopia | – | Teleholdet | 2 | – | 2 | ||
Henning Lolck | 20:30 | 1107 | B.67 | – | Sanderum | 6 | – | 0 | |||
Runde 12 |
|||||||||||
Mandag 3/2 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Søhus/Stige | 20:00 | 1108 | Søhus/Stige Boldklub | – | Sanderum | 6 | – | 1 | |||
Bispeengen 3 | Keld Jeppesen | 20:00 | 1109 | Årslev | – | Teleholdet | 2 | – | 2 | ||
5270 Odense N | 20:30 | 1110 | Søhus/Stige Boldklub | – | Teleholdet | 2 | – | 2 | |||
Keld Jeppesen | 20:30 | 1111 | Årslev | – | Sanderum | 6 | – | 1 | |||
OB | Chris Andersen | 19:30 | 1112 | OB 6 | – | Gong Gong | 10 | – | 1 | ||
Sdr. Boulevard 172 | Henrik B. Pedersen | 19.30 | 1113 | Langtved | – | DSIO Pink Army | 2 | – | 0 | ||
5000 Odense C | Chris Andersen | 20:00 | 1114 | OB 6 | – | DSIO Pink Army | 1 | – | 0 | ||
Henrik B. Pedersen | 20.00 | 1115 | Langtved | – | Gong Gong | 3 | – | 1 | |||
Runde 13 |
|||||||||||
Mandag 17/2 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Sanderum | Chris Andersen | 20.00 | 1116 | Sanderum | – | KRIF | 0 | – | 4 | ||
Holkebjergvej 45 | Preben Dahl | 20:00 | 1117 | Teleholdet | – | BK Posten | 1 | – | 5 | ||
5250 Odense SV | Chris Andersen | 20.30 | 1118 | Sanderum | – | BK Posten | 2 | – | 5 | ||
Preben Dahl | 20:30 | 1119 | Teleholdet | – | KRIF | 5 | – | 4 | |||
Ny dato og sted | 19:30 | 1120 | Gong Gong | – | FK Utopia | 0 | – | 3 | UK | ||
Mandag den 2/3 | Peter Nielsen | 19:30 | 1121 | DSIO Pink Army | – | B.67 | 4 | – | 2 | ||
Ullerupvænget 2 | 20:00 | 1122 | Gong Gong | – | B.67 | 0 | – | 3 | UK | ||
5471 Søndersø | Peter Nielsen | 20:00 | 1123 | DSIO Pink Army | – | FK Utopia | 0 | – | 1 | ||
Runde 14 |
|||||||||||
Mandag 24/2 |
|||||||||||
Sp.sted | Dommer | Kl. | K-nr. | Hold | Hold | Resultat | |||||
Ullerslev kultur og fritidscenter | Anders V. Hansen | 20:00 | 1124 | KRIF | – | OB 6 | 2 | – | 8 | ||
Skolevej 2 | Gert Irming | 20:00 | 1125 | BK Posten | – | Langtved | 1 | – | 0 | ||
5540 Ullerslev | Anders V. Hansen | 20:30 | 1126 | BK Posten | – | OB 6 | 1 | – | 2 | ||
Gert Irming | 20:30 | 1127 | KRIF | – | Langtved | 3 | – | 7 | |||
Sanderum | Keld Jeppesen | 20:00 | 1128 | Sanderum | – | Gong Gong | 1 | – | 2 | ||
Holkebjergvej 45 | Poul Løvendal | 20:00 | 1129 | Teleholdet | – | DSIO Pink Army | 3 | – | 5 | ||
5250 Odense SV | Keld Jeppesen | 20:30 | 1130 | Sanderum | – | DSIO Pink Army | 0 | – | 3 | ||
Poul Løvendal | 20:30 | 1131 | Teleholdet | – | Gong Gong | 3 | – | 3 | |||
©2016 Odense Alliancen